למה חשוב שיהיה אתר סלולרי?

העולם בו אנו חיים הוא עולם וירטואלי, עולם בו כל מידע שהוא עובר דרך הרשת ואם אנו מחפשים אחד כזה אנו יכולים למצוא אותו אך ורק שם. העולם בו אנו חיים הוא עולם בו המסחר כבר מזמן לא מה שהוא היה מה שאומר שהמסחר האלקטרוני תפס מקום מכובד ואנשים רבים נוהרים אליו מידי יום ביומו. אך האינטרנט הוא כבר לא רק מחשב אלא גם הסמארטפון, מה שאומר שאם אנו בעלי עסק ורוצים נוכחות אינטרנטית אנו חייבים גם אתר סלולרי. אך למה הוא כל כך חשוב? למה אנו לא יכולים לוותר עליו? איך בונים אתר כזה?

אתר סלולרי

הסטטיסטיקות כיום מדברות על אחוזים הולכים וגדלים לטובת הסלולר על פני המחשב. יש בזה כמובן היגיון רב מכיוון שכולנו הולכים עם מכשירים כאלו ובשביל מידע שאנו צריכים לא נתחיל לפתוח את המחשב וכו’. כיום, מעל ל-50% מהרכישות באינטרנט בישראל מבוצעות דרך הסלולר מה שאומר שאנו בעלי עסק חייבים להיות שם. אתר סלולרי כזה צריך להיות בעל רזולוציה שמתאימה את עצמה למסכים שונים מה שאומר שגם מי שיש לו אייפון וגם מי שיש לו אנדרואיד וכמובן מי שיש לו מסך בגודל כזה או אחר יוכל לראות את מה שמוצג.

אתרים רספונסיביים

אתרים רספונסיביים אלו אתרים שמגיבים. ומה זה אומר? בעבר אכן היה צורך לבנות אתר אינטרנט רגיל ואתר אינטרנט סלולרי מה שהיה אומר יותר עבודה הן בהקמה והן בתחזוק וכמובן גם תשלום כפול על בניית שני אתרים נפרדים. היום המונח “אתר רספונסיבי” הוא מונח מוכר, מונח שמתייחס לשינויים אוטומטיים ברזולוציות בהתאם למסך שם האתר מופעל. מה זה אומר? נניח שיש לכם אתר רספונסיבי, אתם יכולים להציג את מה שאתם רוצים להציג וגם מי שיש לו טאבלט בגודל מסויים וגם מי שיש לו אייפון יראו את התוכן, וכמובן, אתר סלולרי ייראה קצת אחרת ממה שהוא נראה באינטרנט.
היום אתר סלולרי הוא לא עניין של בחירה אלא של צורך, אתר חובה לכל עסק.

נכתב בתאריך 5 באוגוסט 2015