שלבים בתהליך בניית אתר

נפלה ההחלטה שהגיע הזמן לשדרג או להקים אתר חדש לעסק שלך, החלטה חשובה ומבורכת, אך כדאי להבין מה עומד לפניך. השינויים שקיימים בעולם האינטרנט הם כל כך תכופים שאי אפשר באמת לעקוב אחרי כל השינויים הללו (אלא אם אתם עוסקים בתחום האינטרנט כמובן), ולכן אין ספק שצריך לפנות לחברה מקצועית שתבנה את האתר, אבל כיצד תחליטו האם החברה שבחרתם לעבוד עימה תעשה עבודה טובה?

כמובן שהמלצות ממכרים תמיד עוזרות, ואין ספק שצריך להפגש עם הגורמים בחברת הבנייה על מנת לראות אם אתם רואים את הדברים באותה עין והאם יש כימיה מספקת ביניכם. אבל זה לא הכל, ויש שלבים מסויימים שאנחנו ממליצים לעבור על מנת להגיע לציפיות שלך מהאתר ומחברת הבנייה.

אז מה בעצם צריך לדעת כשמתחילים לבנות את האתר?

קודם כל ואולי הכי חשוב זה איפיון מסודר שכולל בתוכו:

  • רקע על העסק – מי אתה? מי המתחרים שלך? מה המטרה של האתר? מי הלקוחות הפוטנציאלים?
  • חזון עיצובי ומבנה האתר – באיזו צורה אתה חושב על נראות האתר? איזה אתרים אתה אוהב בתור בעל העסק? יש עשרות ואף מאות אפשרויות עיצוביות, וכל אחד אוהב וחושב על העסק שלו בצורה שונה, ולכן צריך גם להבין מה החזון של בעל העסק לנראות האתר.
    בנוסף לזה גם חשוב לדעת איך האתר יהיה בנוי מבחינת המבנה שלו וההיררכיה: איזה קטגוריות ותת קטגוריות יהיו, איך התפריטים יראו וימוקמו, האם יהיה תפריט צד וכו’…

לאחר שאנחנו בתור הגורם המקצועי בתחום בניית האתרים ניתן את חוות הדעת המקצועית וההמלצות שלנו נתקדם לעיצוב עצמו של האתר – נשלח אלייך סקיצה של איך האתר יראה ותחווה את דעתך ונתקדם עד לאישור הסקיצה, שלאחריה האתר יבנה בדיוק לפי הסקיצה המאושרת.

השלב הבא הוא לבחור כתובת לאתר (domain), ואחרון ולא פחות חשוב: אחסון אתר – איפה הקבצים עצמם של האתר יאוחסנו על מנת לתת לגולשים שלך חוויה מהירה ואיכותית.

למידע נוסף בכל נושא אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל זמן.

נכתב בתאריך 7 באוקטובר 2015